UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи отримали знімок космічної "чайки"

Туманність Чайка знаходиться на відстані 3700 світлових років від Землі.

Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок туманності Чайка, яка обрисами нагадує птаха, що летить. Як повідомляє Європейська південна обсерваторія, ця область космічного простору заповнена пилом, гарячим воднем, гелієм з домішками більш важких елементів і являє собою колиску, в якій народжуються зірки.

Головні структурні елементи "чайки" – три великих газових хмари. Найцікавіша з них – "крила" – позначається Sharpless 2-296. Її поперечник, від одного "кінчика крила" до іншого, становить близько 100 світлових років. Всередині Sh2-296 видно речовину, що світиться, і темні пилові смуги, що купчаться між яскравими зірками.

Одна з найприкметніших деталей "голови" чайки – це зірка HD 53367. Вона в 20 разів масивніша за Сонце і розташовується на місці "ока" птаха.

Туманність знаходиться на кордоні сузір'їв Великого Пса і Єдинорога в одному з спіральних рукавів Чумацького Шляху.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.