UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи отримали знімок "Карлика з Фенікса"

Поруч з галактикою виявлено хмару газу.

Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа отримали знімок карликової галактики з сузір'я Фенікса, яка так і називається "Карлик з Фенікса". Як повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії, скупчення унікальне тим, що не вкладається в звичайну схему класифікації карликових галактик.

За формою воно підходить під визначення сфероїдальних карликових галактик, в яких недостатньо газу для утворення нових зірок. Однак, дослідження показали, що поряд з цією галактикою знаходиться пов'язана з нею хмара газу, що свідчить про триваюче зореутворення, а також молоде зоряне населення.

Газова хмара не лежить всередині галактики, але гравітаційно пов'язана з нею, а це означає, що через деякий час вона неминуче повернеться в галактику. Оскільки хмара розташована в безпосередній близькості від галактики, досить імовірно, що процес, в результаті якого хмара виявилося викинутою з галактики, все ще триває. Вивчивши форму газової хмари, астрономи прийшли до висновку, що найбільш вірогідною причиною її виштовхування з галактики є вибухи наднових в ній.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.