UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрономи описали зовнішній вигляд дев'ятої планети Сонячної системи

Планета в 3,7 рази більше Землі і має воднево-гелієву атмосферу.

Дев'ята планета всього в 3,7 рази більше Землі

Фізики з Бернського університету в Швейцарії опублікували статтю, в якій припустили, як може виглядати дев'ята планета Сонячної системи. У статті, яка була опублікована в журналі Astronomy & Astrophysics, вчені відмовилися від версії, що планета раніше була екзопланетою, яку Сонце захопило біля сусідньої зірки, і змоделювали її будову в рамках еволюції в межах Сонячної системи.

На думку дослідників, планета є копією крижаних гігантів Урана і Нептуна, і оточена атмосферою з водню і гелію. Радіус планети всього в 3,7 рази більше земного, а її температура становить 47 Кельвін (нижче -220 градусів Цельсія).

Слабке випромінювання планети з'являється не в результаті віддзеркалення променів Сонця, від якого вона знаходиться на відстані 700 астрономічних одиниць, а в ході повільного остигання її важкого ядра. Це означає, що планета повинна випромінювати в інфрачервоному діапазоні набагато сильніше, ніж у видимому.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.