Вчені з США, Франції, Канади та Швейцарії визначили приблизний вік комети Чурюмова-Герасименко і з'ясували, що він збігається з віком Сонячної системи. Стаття з висновками вчених була опублікована в журналі The Astrophysical Journal Letters.
Міжнародна команда вчених проаналізувала дані встановленого на зонд "Розетта" мас-спектрометра Rosina, призначеного для визначення складу комети. Він виміряв кількість молекулярного азоту (N2), монооксиду вуглецю (СО) і аргону (Ar) в комі комети Чурюмова - Герасименко. Потім вчені провели ряд лабораторних експериментів, в ході яких вони порівняли відношення молекулярного азоту і аргону до монооксиду вуглецю і прийшли до висновку, що їхній зміст в комі відповідає моделі газового гідрату - твердого кристалічного з'єднання, що утворюється при певних умовах з води і низькомолекулярних газів. Кількість аргону, виявлена в кометі, була майже в сто разів менша за ту кількість, яка присутня в аморфній структурі льоду. Це підтвердило теорію про кристалічну структурі льоду.
Інформація про структуру льоду дозволила вченим зробити висновки про походження комети. Кристалічний лід, як припускають вчені, був сформований в протосонячній туманності, що повільно остигала. Дослідники також встановили, що комета була сформована приблизно 4,57 мільярда років тому при температурі від -228 до -223 градусів Цельсія.
Раніше повідомлялося про те, що зонд Philae знайшов на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) 16 органічних сполук, насичених вуглецем і азотом, в тому числі 4 сполуки, які раніше не було виявлено на кометах. На думку вчених, наявність таких складних молекул в кометі, яка утворилася в період зародження Сонячної системи, свідчить про те, що хімічні процеси могли зіграти основну роль у сприянні формуванню умов для виникнення життя.