Вчені з університету Каліфорнії в Сан-Франциско дослідили екзопланету HD 20782, яка обертається навколо зірки HD 20782 b, яка розташовується на відстані 117 світлових років від Землі. Планета має найбільш ексцентричну орбіту з усіх, відомих на даний момент. Результати досліджень вчених були опубліковані в Astrophysical Journal.
Як стверджують вчені, ексцентриситет орбіти HD 20782 b дорівнює 0,96. При досягненні найвіддаленішої точки це небесне тіло знаходиться на відстані 2,5 астрономічних одиниці від своєї зірки (астрономічною одиницею називають середню відстань від Землі до Сонця). А досягнувши найближчої точки, вона виявляється лише на видаленні 0,06 а. о.
Маса планети перевищує масу Юпітера, але вона рухається по орбіті, яка більше підходить для комети. На думку дослідників, подібна "поведінка" планети могла бути викликана зіткненням з іншим небесним тілом, яке потім було выкинуто з системи.
Зірка, навколо якої обертається HD 20782, є жовтим карликом, вік якого дорівнює приблизно шести мільярдам років.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, яка суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета володіє масою, близькою до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.