Астрономи припустили проникнення до Сонячної системи другої зірки в далекому минулому. Висновки дослідників опубліковані на сайті arXiv.org.
У ході дослідження вчені вивчили гравітаційний вплив на об'єкти в поясі Койпера планети у 16 разів більш масивної, ніж Земля, і зірки 30-50% меншої, ніж Сонце. У змодельованій дослідниками ситуації зірка пронеслася повз Сонячну систему на швидкості 25-100 кілометрів на секунду. За словами вчених, це призвело б до аномальних змін ексцентриситету (параметра витягнутості) орбіти небесного тіла, розташованого в поясі Койпера.
За словами дослідників, це означає, що спостережувані параметри траєкторій транснептунових (розташованих за межами орбіти Нептуна) об'єктів можуть пояснюватися не можливою наявністю дев'ятої планети, а гравітаційним обуренням блукаючої зірки.
Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.