UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астроном-любитель помітив супутник у комети Чурюмова-Герасименко

Фрагмент породи відокремився від небесного тіла і вийшов на орбіту навколо нього.

Астроном-любитель Жасинт Роджер виявив в архівних матеріалах комети 67P/Чурюмова - Герасименко великий фрагмент породи, який відокремився від неї і вийшов на орбіту навколо небесного тіла. Як повідомляє Європейське космічне агентство, знімки комети були зроблені зондом "Розетта" 21 жовтня 2015 року.

На знімках комети можна помітити безліч частинок пилу, які потрапляють у кому в результаті викиду з ядра небесного тіла. Роджеру вдалося роздивитися фрагмент діаметром чотири метри. Дослідники назвали його "супутник Чурі".

На думку вчених, "Чурі" являє собою уламок, який був піднятий з поверхні ядра комети викидом, а потім вийшов на орбіту навколо неї, по якій рухався на відстані від 2,4 до 3,9 кілометрів від центру комети аж до 23 жовтня 2015 року. В даний час це найбільше відоме тіло на орбіті навколо ядра комети Чурюмова - Герасименко, яке буде предметом подальших досліджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Комета 67P/Чурюмова – Герасименко є короткоперіодичною кометою, яка має період обертання приблизно 6 років і 7 місяців. Комета складається з двох частин. Передбачається, що раніше вони були двома різними небесними тілами, а потім зіткнулися, утворивши одне. Дослідники розділили поверхню комети на дев'ятнадцять районів, які назвали на честь давньоєгипетських божеств.

Раніше вчені підтвердили наявність водяного льоду на поверхні комети. Водний лід був виявлений під зовнішньою оболонкою комети і в деяких регіонах на її поверхні. Разом з тим, аналіз поверхні комети вказує на те, що вона складається з темної, сухої речовини з невеликою домішкою водного льоду.