UA / RU
Підтримати ZN.ua

Астрофізики виявили чорну діру, яка поглинає нейтронну зірку

Раніше вчені тільки припускали злиття чорних дір з нейтронними зірками.

Вчені заявили про гравітаційнны хвилы від зіткнення чорної діри і нейтронної зірки, передає BBC News, посилаючись на журнал Astrophysical Journal Letters.

Дві гравітаційних події астрофізики зафіксували 5 і 15 січня 2020 року за допомогою мережі детекторів LIGO-Virgo для спостереження за гравітаційно-хвильовими сигналами, повідомляється в статті.

Команда вчених назвала їх GW200105 і GW200115.

Згідно з сучасними теоріями, нейтронні зірки виявлялися поруч з іншими нейтронними зірками і стикалися з ними. Те ж саме відбувалося і з чорними дірами.

Раніше вчені лише робили припущення з приводу злиття чорних дір з нейтронними зірками. А тепер є доказ можливості злиття двох різних космічних об'єктів.

Відкриття дозволяє переглянути деякі ідеї про те, як формуються зірки і галактики.

Чорні діри - це астрономічні об'єкти, які володіють такою сильною гравітацією, що навіть частинки світла не можуть вирватися з їх поля.

Кордон цієї області називається горизонтом подій. Нейтронні зірки - мертві зірки, які неймовірно щільні. Чайна ложка речовини нейтронної зірки, за оцінками вчених, важить близько чотирьох мільярдів тонн. Чорні діри значно масивніший нейтронних зірок.

Читайте також: Чорна діра в центрі Чумацького Шляху почала поглинати більше матерії

Раніше астрономи відкрили невелику галактику, яка може повністю змінити існуючі уявлення про формування Всесвіту. Вона знаходиться на відстані 12,4 мільярда світлових років від нас, а її діаметр становить всього шість світлових років.