Вчені з Єльського університету заявили про те, що падіння астероїда, який знищив динозаврів, змінило не тільки поверхню Землі, але і вплинуло на води Світового океану. Окислення води, яке стало його наслідком, згубило більшу частину океанічної фауни, повідомляє "Популярная механика".
У ході дослідження вчені вивчили останки форамініфер - мікроскопічних водоростей, кожну з яких оточує химерна раковина з кальциту. Зразки були отримані з печери в Гельхеммерберзі, Нідерланди. За результатами аналізу вмісту ізотопів бору, які є індикаторами рН, дослідники помітили підкислення, яке збіглося в часі з масовим вимиранням крейдового періоду і палеогену.
Вчені підкреслюють, що в печері накопичився досить товстий шар глини, яка була утворена одразу після падіння. Вона стала природним консервантом водоростей, тому з неї вдалося отримати достатню кількість зразків.
Після того, як вода стала занадто кислою, почала гинути мікрофауна, особливо чутлива до змін середовища. Після цього почали гинути від голоду більш великі види, в результаті чого постраждав весь харчовий ланцюг. До наступного періоду повільного відновлення змогли дожити лише 50% від загального числа біорізноманіття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Гаррісберга в США виявили всередині скам'янілих молюсків, вік яких складає від 5 до 12 мільйонів років, десятки скляних кульок діаметром у кілька міліметрів. За словами дослідників, це може бути свідченням зіткнення астероїда з Землею в далекому минулому.