Міжнародна група вчених провела дослідження, яке підтвердило дані про те, що Арктика може стати повністю вільною від морського льоду до 2035 року. Дослідники порівняли стан морського льоду в Арктиці в останній міжльодовиковий період, який трапився близько 127 тисяч років тому, і сьогодні, повідомляє Science daily.
У ході дослідження вчені використовували кліматичну модель, яка була розроблена Британською метеорологічною службою.
Навесні і влітку на поверхні морського льоду в Арктиці з'являються басейни води. Їхня поява впливає на те, як лід поглинає і відбиває сонячне світло. Простеживши за станом арктичного морського льоду в міжльодовиковий період, вчені прийшли до висновку, що вплив сонячного світла в весняні місяці призводив до появи великої кількості «ставків» талої води, які грали критичну роль в таненні льоду. Використання цієї ж моделі для прогнозування стану морського льоду в Арктиці показало, що він може повністю зникнути до 2035 року.
«Ми знаємо, що Арктика в значній мірі змінюється в міру того, як наша планета нагрівається. Розуміння того, що сталося під час останнього теплого періоду на Землі, допомагає нам краще зрозуміти те, що буде відбуватися в майбутньому. Перспектива втрати морського льоду до 2035 року повинна залучити всю нашу увагу до того, щоб якомога швидше прийти до суспільства з низькими викидами вуглецю», - заявила одна з дослідників Луїза Сайм.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше повідомлялося, що в кінці червня температура за Північним полярним колом досягла рекорду за всю історію спостережень. Стовпчики термометрів у арктичному місті Верхоянськ в Сибіру піднялися до 38 градусів Цельсія.