UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арктичний рожевий сніг прискорює глобальне потепління – вчені

Сніг набуває незвичайний відтінок через одноклітинну водорость.

Вчені з Німеччини і Великобританії заявили про те, що арктичний рожевий сніг, який описують полярні дослідники, призводить до танення льодовиків. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature Communications.

Полярні дослідники описують рожевий сніг з кінця ХІХ століття. Тоді журналісти припустили, що він зобов'язаний своїм кольором покладам метеоритного заліза. Разом з тим, пізніше з'ясувалося, що незвичайний колір сніг набуває через одноклітинну водорость, що містить червоний пігмент астаксантин. Водорість може існувати при низьких температурах, за рахунок чого живе на поверхні води, снігу і льоду, і може розмножуватися на висоті 3,7 кілометра.

Читайте також: Льодовики Евересту скоротилися на третину за 40 років

Тепер же дослідники встановили, що водорості посилюють глобальне потепління, змушуючи Арктику танути швидше. Вчені описали результати аналізу 40 зразків рожевого снігу з 16 льодовиків Гренландії, Норвегії, Швеції та Ісландії. У результаті вчені установили, що водорості змушували сніг інтенсивно танути. Виміри проводилися за альбедо червоного снігу, який поглинає більше вхідного світла, ніж білий сніг.

У листопаді в Гренландії розколовся льодовик, танення якого здатне підвищити рівень світового океану на 50 сантиметрів. В інших регіонах Гренландії також спостерігаються масштабні танення льодовиків. Якщо в Гренландії весь лід розтане, це призведе до підвищення рівня світового океану на шість метрів.