Археологи, які проводять розкопки на півдні Туреччини, виявили в провінції Ван руїни замку, збудованого 2800 років тому. Як повідомляє «Новое время», розкопки проводили на горі висотою 2500 метрів.
У замку виявили цистерну глибиною 6,5 метрів, довжиною 6,5 метрів і діаметром 2,5 метра. Крім того, археологи знайшли залишки стін і керамічні вироби.
«Хоча вважається, що він походить з урартської епохи, як і замок Ван, ми бачимо, що він в основному використовувався в середні століття. Ми розуміємо, що це місце було побудовано близько 2800 років тому через керамічні предмети, цистерни та міські стіни», - заявив Рафет Чавушоглу, керівник групи дослідників.
В державі Урарту камінь широко використовували при будівництві. На це вказують, зокрема, мегалітичні пам'ятники і численні дольмени. У різних куточках держави також знайшли численні руїни древніх фортець, складених з великих каменів.
За словами Чавушоглу, вчені виявили, що при будівництві стін в цьому регіоні використовували вапняк і піщаник. Він зазначає, що замок став для дослідників дуже важливим відкриттям.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Музею Норвезького університету виявили в жіночому похованні епохи вікінгів ювелірні прикраси і залишки текстилю. Археологи звернули увагу на те, що на одному зі шматків вовняної тканини збереглися елементи вишивки, що є рідкістю для артефактів того часу.