UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Мексиці вівтар ацтеків

На ньому залишилися підношення, зроблені після падіння Теночтітлана.

Археологи виявили неподалік площі Гарібальді в історичному центрі Мехіко ацтекський вівтар. Як повідомляє The History blog, на ньому залишилися підношення, зроблені після падіння Теночтітлана, столиці імперії ацтеків.

Вівтар знаходився у внутрішньому дворі приватного будинку. Він був багато прикрашений п'ятьма керамічними чашами, тарілкою, 13 великими поліхромними курильницями для пахощів. Тут також було знайдено горщик із кремованими людськими останками.

Знахідку зробили вчені Національного інституту антропології та історії на глибині чотирьох метрів під поверхнею.

Читайте також: Археологи знайшли в Перу мумію, перев'язану мотузками

Вченим також вдалося знайти кімнату, яка з'єднувалася з внутрішнім двориком, та коридор, який об'єднував п'ять кімнат. У кімнатах збереглася оригінальна ліпнина на підлозі та стінах. Одна з кімнат була кухнею, ідентифікувати її вдалося за вогнищем.

Архітектурні шари вказали на, як мінімум, два періоди заселення: у пізній посткласичний період та у перше століття іспанської колонізації. Вчені вважають, що мешканці будинку здійснювали ритуальні обряди поза увагою іспанської влади.

Вчені відзначають, що 13 курильниць мають особливий символічний зміст. Вони розташовувалися на двох рівнях та у двох напрямках. Одні – зі сходу на захід, інші – з півночі на південь, як символ воскресіння, що може бути ілюстрацією 260-денного ритуального календаря. Крім того, число 13 відноситься до рівня неба.

Характеристики курильниць також підтверджують уявлення індіанців про всесвіт, наприклад, ажурний хрест на чашах для пахощів є символом осі світу, у той час як порожні ручки червоного, чорного і синього кольорів та їхнє оздоблення із зображенням голови водної змії відносяться до сил підземного світу.

Археологи вважають, що підношення, зроблені в перші десятиліття після падіння Теночтітлана, були зроблені ацтеками як символ завершення своєї цивілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені Національного інституту антропології та історії Мексики повідомили про відкриття старовинного барельєфу, датованого XV століттям н. е. із зображенням беркута. Цей птах мексиканці називають «золотим орлом», він був символом війни в ацтекській імперії. Барельєф знайшли біля підніжжя Темпл Майор.