UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Мексиці піраміду часів утворення імперії ацтеків

Споруда була частиною сакрального або житлового палацового комплексу.

Мексиканські археологи виявили руїни раніше невідомої піраміди в центрі міської забудови в муніципалітеті Тлальманалько в штаті Мехіко, який розташовується на відстані 30 кілометрів від столиці країни. Вчені вважають, що будівля була частиною житлового або сакрального палацового комплексу, який існував в місті в в XIV-XV століттях, повідомляє N+1.

В останні століття доколумбової ери в Тлальманалько виник великий альтепетль - територіально-політичний центр. Археологи вважають, що він з'явився в ХІІІ столітті і був пов'язаний з одним з племен групи чичимеків, які мігрували в долину Мехіко з півночі.

У XIV столітті він увійшов до складу конфедерації Чалько, яка не тільки брала участь в ритуальних Квіткових війнах, а й протистояла експансії Троїстого союзу ацтеків в Центральній Мексиці. У 1465 році, під час правління Монтесуми I, ацтеки захопили Тлальманалько і панували над ним аж до приходу іспанців під проводом Ернана Кортеса. У своєму третьому листі королю Карлу V Кортес повідомляв, що на початку квітня 1521 року він зустрічався в цьому місті з ватажками альтепетль Чалько і уклав з ними союз перед вирішальним походом на ацтекскій Теночтітлан.

Невідома піраміда була знайдена в центрі Тлальманалько, від неї залишилося тільки три рівня. Останки піраміди займають ділянку розмірами 12 на 18 метрів. Вчені вважають, що від конструкції залишилося не більше третини, ймовірно, більша її частина була зруйнована пізнішою забудовою. За часів же будівництва, швидше за все, піраміда мала основу зі стороною 35-45 метрів.

В історії будівництва піраміди можна виділити два етапи. Зведення первісної конструкції почалося близько 1350 року під час розквіту Чалько. Другий же етап відрізняється падінням рівня будівництва. Ймовірно, це сталося через 100 років, після того, як регіон захопили ацтеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли в печері в Ісландії «човен апокаліпсису», який побудували вікінги

Раніше вчені з Національного інституту антропології та історії Мексики повідомили про відкриття старовинного барельєфа, датованого XV століттям н. е. із зображенням беркута. Цього птаха мексиканці називають «золотим орлом», він був символом війни в ацтекській імперії. Барельєф був знайдений біля підніжжя Темпл Майор.