UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Єгипті прикраси віком 3500 років

Прикраси знайшли у некрополі міста Ахетатон.

Команда єгипетських та англійських археологів виявила у некрополі Телль-ель-Амарна на східному березі річки Ніл у Єгипті колекцію багато прикрашених золотих прикрас. Їхній вік оцінюється в 3500 років, повідомляє The Jerusalem Post.

Некрополь був місцем поховання для жителів міста Амарна або Ахетатон, яке було збудоване у 1346 р. до н.е. як столиця фараона Ехнатона. Прикраси виявили, коли археологи досліджували поховання молодої жінки.

Читайте також: Археологи знайшли у Колізеї древні "закуски"

Жінку загорнули у тканину та циновку з рослинного волокна та поховали з намистом з підвісками у формі пелюсток, а також з трьома перснями з золота та мильного каменю. На одному з перснів було нанесено зображення давньоєгипетського божества Беса, якому поклонялися як захиснику матерів, дітей та пологів.

На інших двох перснях значився ієрогліфічний напис «пані двох земель», що має бути відсиланням до верхнього та нижнього царства Єгипту.

Молоду жінку поховали серед невеликої кількості інших похоронних валів, могил і гробниць, усі з яких датуються 1550–1292 pp. е., часом XVIII династії.

Хоча Ехнатон спочатку дотримувався традиційної давньоєгипетської політеїстичної релігії, пізніше він створив свою власну релігію, названу атенізмом, яка була зосереджена навколо поклоніння богу сонця Атону. Будівництво міста було розпочато приблизно на п'ятому році його правління (1346 до н.е.) і вважається завершеним до дев'ятого року (1341 до н.е.), хоча столицею він став тільки через два роки після цього.

Місто закинули невдовзі після смерті фараона, коли його син Тутанхамон вирішив залишити його на користь місця свого народження - міста Фіви.

Раніше археологи виявили у Великій Британії намисто з золота та дорогоцінного каміння віком 1300 років. Дослідники вважають, що його знайшли на місці гробниці впливової жінки, яка, ймовірно, була ранньохристиянським лідером.