UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли на узбережжі Чорного моря святилище епохи еллінізму

Тут же були знайдені монети, прикраси і амфорні печатки.

Археологи виявили біля мису Чіроза на південному чорноморському узбережжі Болгарії фундамент стіни, яка охоплює територію площею 1000 квадратних метрів. Тут же дослідники знайшли фундамент великої двоелементної  вежі, яка розташовувалася на найвищій і виступаючій частині мису, повідомляє «Новое время».

Вчені дослідили ділянки рову, який розташовувався перед цією спорудою. На їхню думку, рів виконував захисні функції, але не виключено, що він використовувався і в ритуальних цілях.

Дослідники також знайшли сотні керамічних фрагментів місцевого фракійського глиняного посуду, а також імпортного, який був виготовлений здебільшого в Малій Азії. Монети, прикраси і амфорні печатки, знайдені тут, датують це місце кінцем ІІ - початком І століття нашої ери.

Ймовірно, вежа піднімалася вгору на кілька поверхів. Подібні вежі були знайдені в різних частинах Середземномор'я. Вважається, що деякі з них могли бути обсерваторіями або місцями для передачі сигналу в море.

У цьому випадку місце мису Чіроза слід розглядати в контексті підводних споруд, виявлених в південно-східних водах біля мису, де знаходяться підводні деталі зруйнованих будівель, археологічні матеріали, що відносяться до першого тисячоліття до нашої ери, а також амфори і споруди римської та пізньої античності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли в Габоні останки людей з деформованими черепами

Раніше археологи виявили в Баті (Англія) кам'яний саркофаг римських часів, в якому були поховані останки двох осіб. Відкриття було зроблено під час проведення робіт з реконструкції.