UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли місце прориву кріпосної стіни рідного міста міфічного Голіафа

Ймовірно, ділянку кріпосної стіни зруйнувала армія арамейської царя Азаїла.

Ізраїльські археологи виявили ймовірне місце прориву кріпосної стіни біблійного міста Гат, який вважається батьківщиною міфічного Голіафа. На думку дослідників, 10-метрову ділянку кріпосної стіни зруйнувала армія арамейської царя Азаїла, повідомляє N+1.

Стародавнє поселення Гат є один з п'яти филистимських міст-держав, що розташовувалося на території сучасного Ізраїлю і часто згадуваний в Танаху, а також в єгипетських і ассірійських джерелах. Ймовірно, филистимляни заснували місто приблизно в 1175 році до нашої ери, а в 830 році до нашої ери його зруйнувала армія арамейської царя Азаїла.

З 1996 року на теллі ес-Сафі, який асоціюється з містом Гат, ведуться археологічні розкопки. Метою нових розкопок був пошук пролому в масивних укріпленнях міста. За словами вчених, в Біблії розповідається про завоювання Гата царем Азаїлом. Навколо цієї історії існує безліч суперечок, але дослідники вважають, що вона все-таки відбувалася насправді. Археологам вдалося знайти безліч свідчень облоги як всередині міста, так і за його межами.

Разом з тим, протягом багатьох років вчені не могли знайти місце в мурі, де арамейці змогли прорватися через фортечний мур. Результат дали роботи у «водних воріт» - проходу, який використовувався для доступу до місцевого колодязя і невеликого сезонного струмка, який протікав за межами Гата. На думку вчених прорив стався саме тут, оскільки це найнижча частина міста і місце доступу до основного джерела води.

За словами археологів, «водні ворота» були укріплені стінами більше трьох метрів, складених з глинобитної цегли на масивному кам'яному фундаменті. Існують свідчення того, що ці величезні укріплення, збудовані в XI або X столітті до нашої ери, були додатково посилені незадовго до руйнування Гата, можливо, в очікуванні нападу царя Азаїла. Поруч з воротами археологи виявили, що на відрізку близько 10 метрів зміцнення відсутні. Вони вважають, що саме на цій ділянці арамеї змогли прорватися в місто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи знайшли у Китаї 2600-річний монетний двір. Його можуть визнати найстарішим у світі

Нагадаємо, що археологи знайшли на острові Менорка артефакти давньоримських воїнів. Вчені вважають, що предмети залишили біля кріпосних воріт під час здійснення ритуалу.