UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили в Еквадорі стародавнє місто з напрочуд складною мережею доріг

Жителі стародавнього міста виявилися не такими примітивними, як припускалося раніше.

У долині Упано на сході Еквадору, в басейні річки Амазонка, археологи виявили залишки великого стародавнього міста, передає ВВС.

Територію площею 300 кв. км досліджували як в ході розкопок, так і за допомогою технології LiDAR – лазерних датчиків на борту літака.

Таким чином виявили шість тисяч прямокутних земляних платформ розміром 20 на 10 метрів та висотою 2-3 метри. Ці платформи розташовувалися групами по три-шість одиниць навколо однієї великої платформи, умовної головної площі. Всі ці платформи, швидше за все, були фундаментами колишніх будинків та церемоніальних установ.

Найбільше археологів вразила складна мережа прямих доріг та каналів, що поєднувала міські вулиці та площі. Одна з доріг простягалася на 25 кілометрів.

Читайте також: Вченим вдалося «перепрограмувати» мікробів, щоб синтезувати нові речовини

Крім того, у місті виявлено греблі з ровами з обох боків. Рови служили як для управління рясними водними потоками, так і для перекриття деяких під'їздів, що свідчить про існування загроз з боку сусідніх населених пунктів.

«В уяві більшості у цій місцевості проживали невеликі групи людей, які, швидше за все, ходили оголеними, тулилися у хатинах та обробляли землю. Але тепер ми бачимо, що давні люди жили у складних міських спільнотах», – каже співавтор дослідження Антуан Дорісон.

Припускається, що місто збудували близько 2500 років тому, і через тисячу років населення зросло до як мінімум 10 тисяч осіб, як максимум – 100 тисяч. На даний момент вчені називають цих людей кілампе та упано, згідно з назвою місцевості. За попередніми даними, мешканці знайденого міста займалися переважно сільським господарством, харчувалися кукурудзою, солодкою картоплею та солодким пивом – «чичею».

Читайте також: Невдалий вибір їжі: вчені пояснили, чому вимерли гігантопітеки

Вчені вважають, що суспільство, яке тут жило, може виявитися не менш цікавою та автентичною цивілізацією, ніж, наприклад, майя. Наприклад, унікальними для Південної Америки виявилися знайдені у місті восьмикутні фундаменти та розташування цих фундаментів групами.

Про те, що на цій території можуть бути залишки стародавніх поселень, вчені здогадалися ще в 1970-х роках, і лише через кілька десятиліть, зокрема завдяки новим технологіям, вдалося знайти підтвердження цій гіпотезі.

Раніше повідомлялося, що в Італії виявили руїни язичницького храму періоду Римської імперії.