UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи знайшли в Гватемалі центр виробництва солі давніх майя

Археологи дійшли висновку, що виробництво солі здійснювалося там у великих обсягах. Про це свідчить виявлена спеціальна платформа розміром 200 на 100 метрів і глибиною 13 метрів, на якій і проводилися роботи.

Великий центр з виробництва солі стародавньої цивілізації майя виявлено археологами в Гватемалі, повідомляють у п'ятницю місцеві ЗМІ.

За інформацією міністерства культури центральноамериканської країни, виявлено центр розташований в районі Салінас-де-лос-Нуеве-Серрос, де знаходилося одне з міст майя. Його завданням був видобуток і переробка солі, яку потім постачали в різні райони держави майя на території сучасної Гватемали і Мексики.

На місці розкопок знайдено численні предмети праці, пов'язані з видобутком солі, а також величезні котли, в яких зберігалась готова продукція.

Археологи дійшли висновку, що виробництво солі здійснювалося там у великих обсягах. Про це свідчить виявлена спеціальна платформа розміром 200 на 100 метрів і глибиною 13 метрів, на якій і проводилися роботи. У рік майя могли виробляти до 24 тисяч тонн солі, використовуючи для цього солону воду деяких річок. !zn

Читайте також:

На Волині знайшли унікальну писанку, виготовлену 950 років тому

У Криму археологи виявили шолом віком дві тисячі років

У Росії знайдено найдавнішу у світі рукотворну греблю

Палеонтологи знайшли в Італії окам'янілу амбру віком 1,75 млн років