UA / RU
Підтримати ZN.ua

Археологи виявили в Петрі величезну стародавню платформу

Церемоніальна платформа виявилася похована під покладами піску.

Археологи виявили в стародавньому місті Петра гігантську церемоніальну платформу, вік якої може скласти близько двох тисяч років. Як повідомляє The Independent, відкриття було зроблено за допомогою супутникових знімків і фотографій, зроблених дрона.

Древній пам'ятник був похований під піском. Як повідомляють археологи, довжину плити можна порівняти з довжиною олімпійського басейну, при цьому він удвічі ширше (56 на 49 метрів). Пам'ятник розташований на відстані менше одного кілометра від центру Петри – міста в Йорданії, яке було назване одним із семи нових чудес світу в 2007 році.

Читайте також: Археологи виявили предків індонезійських "хоббітів"

За допомогою аерофотознімків археологи змогли встановити, що у східній частині плити розташовувалася сходи, а на одній із сторін пам'ятника знаходилася колонада. Біля пам'ятника були виявлені глиняні черепки, чий вік становить понад 2150 років.

Петра - стародавнє місто, столиця Ідумеї (Едома), пізніше столиця Набатейського царства. Розташоване на території сучасної Йорданії, на висоті більше 900 метрів над рівнем моря. Петра розташовувалася на перехресті двох найважливіших торгових шляхів: один сполучав Червоне море з Дамаском, інший - Перську затоку з Газою.

Раніше ізраїльські археологи виявили в північній Єрусалимі поселення, вік якого складає близько семи тисяч років.