Апарат Європейського космічного агентства (ESA) Mars Express помітив на Марсі декілька пилових бур, які зароджувалися на північному полюсі і розсіювалися до екватора планети. Як повідомляється на сайті агентства, з 22 травня по 10 червня апарат помітив приблизно вісім бур. Вони формувалися і зникали дуже швидко і тривали один-три дні.
Локальні і регіональні пилові бурі на Марсі зазвичай тривають від кількох днів до кількох тижнів, але іноді можуть набувати глобального характеру. Наприклад, в минулому році глобальна пилова буря бушувала на Червоній планеті кілька місяців. Через неї NASA втратило один зі своїх марсоходів – Opportunity.
Зараз в північній півкулі весна, тому хмари водяного льоду і невеликі підйоми пилу часто спостерігаються уздовж краю полярної шапки, яка поступово відступає в сезон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.