UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апарат BepiColombo нові знімки Меркурія

23 червня зонд здійснив гравітаційний маневр біля планети.

Європейсько-японський апарат BepiColombo передав на землю нові знімки Меркурія. Як повідомляється на сайті Європейського космічного агентства, зонд зробив знімок 23 червня під час зближення з планетою для гравітаційного маневру.

Читайте також: Апарат BepiColombo передав на Землю перші знімки Меркурія

Зазначається, що в цей час Bepi Colombo знаходився на відстані 920 кілометрів від поверхні планети. Вже незабаром після цього він здійснив максимальне зближення з Меркурієм, підлетівши до нього на відстань 200 кілометрів.

На знімку можна побачити не лише сам Меркурій, а й частини зонда, що обертається довкола нього. Зокрема, помітні штанга магнетометра та невелика частина антени. При цьому штанга магнетометра приблизно слідує за термінатором планети – кордоном між денною та нічною її сторонами.

Крім того, на зображення потрапили і численні ударні кратери Меркурія. Серед них – багатокільцева западина шириною 200 кілометрів.

BepiColombo – спільна європейсько-японська космічна місія, що призначена для вивчення Меркурія. Незважаючи на свою близькість до Землі, це одна з найменш вивчених планет Сонячної системи. Місія складається з двох автоматичних станцій та модуля для їх транспортування.

Завдання місії – докладніше вивчити структуру Меркурія і визначити природу його магнітного поля, і навіть уявити, як формуються планети, розташовані так близько до материнської зірки.