UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американські науковці винайшли електричні ланцюги, які самостійно руйнуються

У створенні незвичайних електричних ланцюгів науковцям довелося задіяти електронний мікроскоп.

Дослідники з Технологічного інституту Джорджії придумали метод, який дозволяє створювати електричні ланцюги, які расплавлялись б через кілька годин роботи.

Як повідомляється в журналі Nanoscale, автори використовували електронний мікроскоп, щоб розмістити на графеновій основі атоми вуглецю.

Атоми утворюють електричний ланцюг, проте з часом поглинаються графеном. В результаті ланцюг може як повністю зникнути, так і змінювати малюнок. За словами дослідників, все залежить від того, як саме будуть розміщуватися атоми, і які будуть створюватися бар'єри, що запобігають їх руху.

Надалі науковці планують використовувати знайдений ними метод, щоб створити набір модульних пристроїв, які можуть використовуватися разом і змінюватися з різною швидкістю.

Електронний мікроскоп - прилад для отримання збільшеного зображення мікроскопічних предметів, в якому використовуються пучки електронів. Електронні мікроскопи мають більшу роздільну здатність порівняно з оптичними мікроскопами, окрім того вони можуть застосовуватися також для отримання додаткової інформації щодо матеріалу й структури об'єкта.

Раніше повідомлялося, що група фізиків зі США і Канади зробила перший крок на шляху отримання закручених нейтронних хвиль – особливих станів нейтронів, коли вони не просто несуться вперед, але і крутяться навколо своєї осі. До цього фізикам були вже відомі закручені фотони й електрони, які отримали широке застосування.