UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вважають, що антидопінгова система у спорті приречена на провал

В Австралії підійшло до кінця дослідження, яке певною мірою підтверджує абсурдність допінг-контролю спортсменів.

Антидопінговий контроль у своєму нинішньому вигляді - не більше ніж фарс, вважають австралійські вчені з університету Аделаїди. Вони провели дослідження, взявши за основу позитивні допінг-тести з 93 видів спорту.

Фахівці з'ясували, що випадковий, вибірковий тест на застосування заборонених препаратів виявляє їхнє використання лише в 2,9 відсотка випадків зі ста.

При цьому для досягнення повного ефекту, щоб жоден спортсмен, що використовує стимулятори, не залишився без покарання, необхідно, щоб кожен атлет у світі проходив тест на допінг до 50 разів на рік.

"З'ясовується, що антидопінгові заходи вживаються більше напоказ, для демонстрації, що все йде як треба. Але на практиці виявляється, що вся антидопінгова система приречена на провал", - наводить слова одного з авторів дослідження професора Мацей Хеннеберга РИА "Новости", посилаючись на АР.

Нагадаємо, що нещодавно на вживанні заборонених препаратів зловили американського спринтера Тайсона Гея, який сам заявив, що одна з проб, взята у нього в цьому році, дала позитивний результат. Також за підозри на допінг може опинитися поза спортуом і його суперник на біговій доріжці Асафа Пауелл з Ямайки.

Останні ж допінгові події в Україні пов'язані, нагадаємо, з легкоатлетом Юрієм Білоногом, якого позбавили золотої медалі Олімпіади в Афінах у штовханні ядра. Вживання заборонених препаратів українцем було доведено через 8 років після його перемоги, коли настав останній термін розкриття пробірок з пробами. !zn

Читайте також:

Китай звинуватили у виробництві практично всього допінгу у світі

Вчені вивчили речовину, здатну зробити з будь-якої людини професійного атлета

Фізики розкрили секрети великого бігуна Усейна Болта за допомогою рівнянь