"Донбас" вирвав перемогу у "Лева", встановивши рекорд КХЛ

Донецькі і празькі хокеїсти побили на 8 хвилин рекорд тривалості матчу в плей-офф - для того, щоб визначити переможцями командам знадобилося більше двох годин чистого ігрового часу.

Донецький "Донбас" здобув перемогу в другому матчі серії 1/4 фіналу Кубка Гагаріна КХЛ, обігравши в овертаймі празький "Лев". Таким чином, рахунок у серії зрівнявся - 1-1.

Напружений поєдинок "Лев" - "Донбас" в Празі назавжди увійшов в історію Континентальної хокейної ліги, ставши найтривалішої грою. Переможець був виявлений тільки в сьомому періоді: коли донеччанин Євген Белухін відправив шайбу у ворота, секундомір відміряв 126 хвилин і 13 секунд.

Попередній рекорд був встановлений 25 лютого 2013 року в матчі 1/8 фіналу Кубка Гагаріна між "Сєвєрсталь" і "Локомотивом" (3:2 - так само, як і сьогодні, перемогла команда головного тренера Андрія Назарова). Тоді гол череповчанина Дениса Казіонова зупинив час на позначці 118 хвилин і 48 секунд.

Додамо, що 25 березня 2010 року в матчі 1/8 фіналу вищої ліги "Іжсталь" - "Південний Урал" (1:0) відбувся рекорд Росії - 119 хвилин і 10 секунд. Незрівнянним залишається найбільш затяжну поєдинок в історії НХЛ: 24 березня 1936 року в грі 1/2 фіналу Кубка Стенлі "Детройт" - "Монреаль Марунс" (1:0) єдина шайба була закинута в шостому овертаймі, зустріч тривала 176 хвилин і 30 секунд.

Лаурис ДАРЗИНЬШ

Відзначимо, що Євген Белухін став справжнім героєм поєдинку: екс-росіянин зумів зрівняти рахунок у другому періоді, коли чехи вийшли вперед, забивши два голи "в роздягальню". Таке бойовий заряд не міг не вплинути на команду, тому в тривалим овертаймі цілком логічно, що саме "Донбас" схилив чашу терезів на свою сторону.

Третій матч серії відбудеться 23 березня на нейтральній майданчику в Братиславі. Четвертий поєдинок запланований на завтра. Повернуться до Праги хокеїсти 26 березня.

Лев - Донбас 3:4 ВІД(2:1, 1:1, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Голи: 04:12 Дадонов (Федотенко, Якуценя) - 0:1, 17:57 Врана (Мяенпя, Ойстрик - більш.) - 1:1, 19:28 Врана (Мяенпя - більш.) - 2:1, 34:14 Белухін (Бартуліс - більш.) - 2:2, 34:35 Матаи - 3:2, 54:10 Якуценя (Белухін, Дадонов) - 3:3, 126:14 Белухін (Якуценя) - 3:4.

Лев: Веханен; Шевц - Мяенпя, Клепиш - Новотни - Азеведо; Ойстрик - Німець, Сікач - Врана - Тернберг; Граньяни - ОБирн, Бирнер - Закриссон - Репік; Пацовски - Накладал, Кубалик - Цингел - Матаи.

Донбас: Лейтон; Конєв - Коларж, Лайне - Віртанен - Кііскінен; Вілсон - Подградськи, Дадонов - Федотенко - Якуценя; Бартуліс - Разін, Благой - Варламов - Кашпар; Торяник - Белухін - Захаров.

Кидки: 43 - 54.

Штраф: 14 - 35.

Відзначимо, що "Донбас" вперше за два сезони переміг у Празі.

Примітно, що всі матчі 1/4 фіналу плей-офф 21 березня пройшли з овертайму. Правда, на відміну від звітної зустрічі, скрізь суперники визначали переможця у першому додатковому періоді: ярославський "Локомотив" зрівняв рахунок у серії з СКА, перемігши 5:4. А в Східній конференції пройшли перввые поєдинки: "Барис"- "Салават Юлаєв" - 2:3, "Металург" Мг - "Сибір" - 3:2 ВІД. !zn

Російський тренер "Донбасу" закликав не вірити "інформаційній війні"