UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія: Вперше витік радіації виявлено поза будівлею реактора

Із зовнішнього боку одного з енергоблоків атомної електростанції "Фукусіма-1" вперше виявлено ​​високорадіоактивну воду. Про це 28 березня повідомляє "Бі-бі-сі".

За словами японських офіційних осіб, вода, яка випромінює більше 1000 мілізіверт на годину, виливається з підземного тунелю, що веде назовні з будівлі другого реактору.
До цих пір калюжі води з високим рівнем радіації було виявлено лише всередині приміщень, де розташовані реактори. Фахівці побоюються потрапляння зараженої рідини в навколишнє середовище.
Поки фахівцям не вдається точно встановити причину витоку. Вони розробляють дві версії: ушкодження оболонки активної зони реактора і вплив розплавлених паливних стрижнів на воду, що використовується для охолодження реактора.
Токійський кореспондент "Бі-бі-сі" Марк Уортінгтон зазначає, що виявлення високорадіоактивної води у відкритому просторі - це дуже тривожний знак загострення становища на станції, що постраждала від землетрусу і цунамі.
Раніше влада Японії розкритикували оператора пошкодженої АЕС "Фукусіма-1" компанію Tokyo Electric Power Company (TEPCO) за помилку в оцінці ситуації на другому реакторі.
У компанії TEPCO спочатку повідомляли, що рівень радіації там перевищує норму в 10 млн разів, але потім заперечили і заявили, що радіація перевищує допустиму лише в 100 тисяч разів. Компанія-оператор "Фукусіма-1" вибачилася за помилку в розрахунках.
Як заявили в TEPCO, фахівець, який робив виміри радіації в системі охолодження другого реактора, не зміг повторно підтвердити отримані дані, як це належить за інструкцією. Перший вимір показав настільки високий рівень випромінювання, що він був змушений залишити об'єкт.
Як передає М. Уортінгтон, помилка оператора посилила і без того негативні настрої серед японців. У неділю в японській столиці пройшли масові акції протесту, учасники яких вимагали від влади переглянути політику щодо атомної індустрії.
У понеділок вранці в Японії було зафіксовано ще один підземний поштовх магнітудою 6,5. Про жертви і руйнування не повідомляється.
Найсильніший землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня. За ним пішло цунамі, в результаті чого інфраструктура північно-східних районів країни була практично зруйнована. Крім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма», що спричинило аварії і витік радіації.