Згідно з ним, вводиться категорія потягів "Інтерсіті +" (ІС +) - це денний швидкісний поїзд, що курсує у прямому сполученні зі швидкістю 90 км/год і більше при допустимій швидкості до 200 км/год і має вагони з місцями для сидіння 1-го і 2-го класу.
Відмінністю категорії "Інтерсіті" (ІС) є менша швидкість - 80-160 км/год і можливість включення вагонів 3-го класу.
Ще меншу швидкість - 70-140 км/год мають "Регіональні експреси" (РЕ), у яких крім вагонів з місцями для сидіння 2-го і 3-го класу можуть включатися вагони 1-го класу.
Звичайний "Регіональний поїзд" (P) - це також денний швидкий поїзд, але він курсує зі швидкістю 50-140 км/год з вагонами 2-го і 3-го класу.
Крім денних поїздів у класифікації окремо виділені нічні: "Нічний експрес (НЕ) - швидкість 70-200 км/год з вагонами РІЦ, СВ і купейними, "Нічний швидкий "(НШ) - 50-140 км/год з вагонами СВ, купейними і плацкартними і "Нічний пасажирський" (НП) - швидкість до 50 км/год при допустимій швидкості до 140 км/год з купейними і плацкартними вагонами з можливістю включення вагонів СВ.
Нарешті, в класифікацію включені також "Приміський потяг" (П) і "Міський поїзд" (М).
Кожен тип поїзда матиме індивідуальну емблему (символіку) і однотипне оформлення складу, відзначається в повідомленні.
На вагони, які включені до складу поїзда, у визначених місцях буде нанесено піктограми для ідентифікації пасажирами типу поїзда, категорії вагона та послуг, які надаються. Піктограмамипозначаються: місця для сидіння та клас вагона; спальні місця та категорія вагона; місця для пасажирів з дітьми; заборона паління; вагон-ресторан; вагон-бар; кондиціювання повітря; вагон з місцями для перевезення велосипедів; вагон з купе для перевезення пасажирів-інвалідів; вагон з наданням послуг WiFi-інтернету.
У повідомленні відсутня інформація про те, як буде відрізнятися вартість квитків залежно від категорії поїзда.