UA / RU
Підтримати ZN.ua

Табачник урізав держзамовлення для головної «кузні» технічних кадрів

Вступна кампанія у 2011 році обернулася для університетів значним скороченням (в середньому на 20%) обсягів державного замовлення на підготовку майбутніх дипломованих фахівців. При цьому замість обіцяного раніше збільшення набору на «технічні» спеціальності відбувається його зменшення.

Нагадаємо, що раніше міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що держава збільшить держзамовлення на підготовку фахівців технічних спеціальностей і одночасно закриє «непрофільні» спеціальності для деяких ВНЗ.

Проте, за інформацією джерела ZN.UA у НТУУ «КПІ», який є кращою «кузнею» для кадрів технічного спрямування, порівняно з 2010-м роком державне замовлення скорочено майже на 20%. В абсолютних цифрах це 4,041 тис. у 2010-му проти 3,314 тис. бюджетних місць у 2011-му році.

Примітно, що основне скорочення відбилося саме на фінансуванні інженерно-технічних та інформаційно-технологічних спеціальностей. І це притому, що за рейтингом університетів «Компас» (проводиться групою СКМ), КПІ протягом трьох останніх років займає перше місце в рейтингу роботодавців і в рейтингу інженерно-технічних спеціальностей, будучи кращою «кузнею» України для робочих кадрів цього напрямку.

Разом з тим, одним із ВНЗ, який від скорочення держзамовлення постраждав найменше, виявився Національний авіаційний університет (НАУ, Київ) - тут кількість першокурсників, порівняно з 2010-м, зменшилася всього на 9,3% (і технічних спеціальностей, які Міносвіти обіцяло цього року стимулювати, у НАУ менше, ніж у КПІ). Як відомо, проректором закладу є перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Максим Луцький, який є кумом міністра освіти Дмитра Табачника.

Нагадаємо, 29 червня Кабінет міністрів затвердив держзамовлення на підготовку молодших фахівців і бакалаврів у ВНЗ у 2011 році, зменшивши його у порівнянні з 2010 роком відповідно на 9,5% (або на 8 тис., - до 76 тис.) і на 19, 3% (або на 25,5 тис., - до 106,5 тис.) бюджетних місць. Держзамовлення на фахівців і магістрів буде залежати від кількості кращих студентів, які отримали в цьому році ступінь бакалаврів.

Раніше Д.Табачник заявив, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим, оскільки у 2010 році школи закінчили 340 тис. осіб, а в 2011 році випускників буде тільки 191 тис.