UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла закон про боротьбу з расовою і статевою дискримінацією

Розробка законодавства щодо боротьби з дискримінацією є одним із завдань, передбачених Планом дій щодо лібералізації Еврсоюзом візового режиму для України. Основним недоліком законопроекту є те, що визначення поняття «дискримінація» - занадто вузьке.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому закон "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".

За таке рішення проголосувало 240 карток народних депутатів у четвер, 6 вересня.

Закон визначає поняття дискримінації та її основні форми, вводить у законодавство принцип недискримінації, встановлює заборону дискримінації з одночасним визначенням дій, які не вважаються дискримінацією.

У відповідності з положеннями закону, суб'єктами, яким надані повноваження щодо запобігання та протидії дискримінації, є Верховна Рада, омбудсмен, Кабінет міністрів та інші державні органи, а також органи влади Автономної Республіки Крим, інші органи місцевого самоврядування та громадські об'єднання.

У відповідності з положенням законопроекту, дискримінація - це рішення, дія чи бездіяльність, які спрямовані на обмеження або привілеї, що стосуються окремої особи або групи осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, якщо вони унеможливлюють визнання і реалізацію на рівних підставах прав і свобод людини і громадянина.

Раніше повідомлялося, що Представники громадських організацій вважають проект закону недопрацьованим і обурені тим, що він був переданий в парламент до завершення його обговорення. !zn

Читайте також:

Половину українців не беруть на роботу через вік

Чоловіки вважають Україну країною рівних можливостей, жінки переконані в дискримінації