Близько мільйона людей в Україні знаходяться в «місцях несвободи», а в цілому в державі близько 5,5 тис. таких закладів. Про це повідомили на прес-конференції кандидат соціологічних наук, директор Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД) Денис Кобзін і кандидат соціологічних наук, провідний експерт ХІСД Андрій Черноусов, посилаючись на результати проведеного дослідження щодо «місць несвободи» в Україні.
Дослідження проводив ХІСД у минулому році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та партнерських організацій.
Як відзначили експерти, «місцями несвободи» є не лише установи пенітенціарної системи та міліції, але і заклади Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства соціальної політики тощо. Таким чином, «місцем несвободи» визнається не лише в'язниця або ізолятор, а й психоневрологічний інтернат, психіатрична лікарня, будинок дитини, школа-інтернат, пункт утримання мігрантів і навіть військова частина.
«Як показують наші дослідження та окремі результати журналістських досліджень, умови в таких «місцях несвободи» як, наприклад, психоневрологічні інтернати, військові частини, дитячі будинки, - умови поводження з людьми там іноді можуть бути набагато гіршими, ніж в ізоляторі тимчасового утримання в міліції або у в'язниці», - зазначив Кобзін.
Згідно з даними дослідження, із зазначеного 1 млн. людей, які щорічно перебувають у «місцях несвободи», 80 тис. - діти, а 151-152 тис. осіб знаходяться в закладах пенітенціарної служби. !zn
Читайте також
В Україні 15 людей сидять у СІЗО більше восьми років без вироку
Луценко поскаржився до Європейського суду на катування в Лук'янівському СІЗО
Луценка в колонії можуть вбити