NASA оголосило про початок підготовки «безпрецедентної» місії до Сонця
Американське аерокосмічне агентство NASA оголосило про початок підготовки «безпрецедентної» наукової експедиції до Сонця. Проект отримав назву Solar Probe Plus.
Американське аерокосмічне агентство NASA оголосило про початок підготовки «безпрецедентної» наукової експедиції до Сонця. Проект отримав назву Solar Probe Plus.Як повідомили у NASA, в рамках наукової експедиції до Сонця буде запущено космічний зонд, який має наблизитися до світила на рекордно близьку відстань - 6,4 мільйона кілометрів.
В агентстві відзначили, що запуск апарату відбудеться не раніше 2018 року.
NASA назвало проект Solar Probe Plus «безпрецедентним» для космонавтики. У рамках експедиції зонд, чий розмір буде співвідносним з автомобілем, увійде у верхній шар атмосфери Сонця і таким чином отримає можливість вивчити об'єкти і процеси, поки недоступні жодному іншому космічному апарату.
«Експерименти, відібрані для здійснення у рамках Solar Probe Plus, націлені на вирішення двох ключових питань сонячної фізики: чому зовнішня атмосфера Сонця гарячіша ніж його видима поверхня і що саме піднімає сонячний вітер, що впливає на Землю і нашу Сонячну систему?» - пояснив цілі проекту Дік Фішер, голова відділу NASA з вивчення Сонця.
Передбачається, що зонд буде оснащений побудованим із композитних матеріалів щитом, який здатний витримати температури, що перевищують 1.300 градусів, і сплески жорсткого рентгенівського випромінювання.
Конструкція апарату передбачає наявність сонячних батарей. Вони у міру наближення до розпеченого світила мають складатися під все більше під гострим кутом так, щоб більша частина поверхні залишалася у тіні щита, а менша забезпечувала отримання електроенергії в обсязі, достатньому для функціонування зонду.
Витрати тільки на підготовку проекту, як уточнили у NASA, складуть близько 180 мільйонів доларів.
Першими космічними апаратами, призначеними для спостережень Сонця, були створені NASA супутники серії Pioneer, запущені між 1960 і 1968 роками. Ці супутники оберталися навколо світила поблизу орбіти Землі і здійснили перші детальні вимірювання параметрів сонячного вітру.