UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європа обрала дослідження Юпітера в якості наступної великої космічної місії

Місія конкурувала з двома іншими космічними проектами - проектом з пошуку гравітаційних хвиль NGO і космічним телескопом ATHENA.

Європейське космічне агентство обрало місію для реалізації. Нею став проект з дослідження Юпітера і його супутників JUICE (JUpiter ICy moon Explorer). Про це повідомляється на сайті ЄКА.

Місія конкурувала з двома іншими космічними проектами - проектом з пошуку гравітаційних хвиль NGO і космічним телескопом ATHENA. У повідомленні на сайті агентства говориться, що розробка "переможених" проектів буде продовжена через їхню "безсумнівну наукову цінність". При цьому проекти, можливо, будуть реалізовані в майбутньому після JUICE.

Спочатку JUICE був частиною міжнародного проекту EJSM (Europa Jupiter System Mission - місія з дослідження системи Юпітера). В рамках EJSM NASA, ESA, Роскосмос і Японське космічне агентство (JAXA) збиралися досліджувати супутники Юпітера за допомогою відразу декількох апаратів. Зокрема, Росії була доручена розробка посадкового модуля, який мав опуститися на поверхню Європи, а Європейське космічне агентство розробляло один з апаратів, які повинні були працювати на орбіті Ганімеда.

Проект JUICE передбачає запуск до Юпітера автоматичного апарату, який відвідає орбіту Каллісто, двічі зблизиться з Європою (передбачається, що зонд вперше виміряє товщину крижаного покриву юпітеріанського супутника), після чого досягне кінцевої точки свого шляху - Ганімеда. Апарат буде вивчати магнітне поле супутника, його внутрішню структуру і підлідний океан.

"JUICE дозволить нам краще зрозуміти, як формуються самі газові гіганти та їхні супутники, а також визначити, наскільки ці супутники придатні для існування життя", - йдеться в повідомленні. Планується, що апарат дістанеться до системи Юпітера у 2030 році і пропрацює там як мінімум 3 роки. !zn

Читайте також:

Вчені: Після Великого вибуху Всесвіт був рідким

У космосі знайдена галактика-двійник Чумацького шляху (фото)

Телескоп «Хаббл» випадково знайшов новий супутник Плутона

Hubble змоделював майбутнє Всесвіту