UA / RU
Підтримати ZN.ua

Звільнення Коболєва не вплинуло на переговори України з кредиторами - Шмигаль

В уряді впевнені, що для західних партнерів показовими є реформи.

Звільнення Андрія Коболєва з посади голови Нафтогазу не вплинуло на переговори України з міжнародними партнерами і кредиторами.
У цьому переконаний прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що і Андрій Коболєв, і чинний глава Нафтогазу Юрій Вітренко сприймаються західними партнерами як топ-менеджери-реформатори. Тому для них прізвище не грає ролі.

"Вплив на кредиторів і наших партнерів можуть мати рішення, які ламатимуть принципи корпоративної реформи, як і інших реформ, які реалізуються в Україні. Жоден принцип корпоративної реформи ми ламати не збиралися і не збираємося", - пояснив прем'єр в інтерв'ю "РБК-Україна".

Крім того, на думку Шмигаля, західних партнерів більше хвилюють питання продовження і завершення реформи правосуддя та інше антикорупційне законодавство.

Тому глава уряду вважає, що вже третім-четвертим пріоритетом для кредиторів є розвиток реформи корпоративного управління, але в комплексі з великою приватизацією та іншими реформами.

Читайте також: Відомі причини звільнення Коболєва та призначення Вітренка головою НАК «Нафтогаз України»

Раніше в США заявили про те, що зміна глави НАК "Нафтогаз України" в обхід наглядової ради потенційно може завдати шкоду міжнародному іміджу України.

Уряд 28 квітня визнав незадовільною роботу наглядової ради та правління "Нафтогазу". Кабмін спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради НАК - як незалежних, так і представників від держави - з їх подальшим переобранням в повному складі, але з 30 квітня 2021 року.

Звільнивши наглядову раду на дві доби, уряд достроково припинив повноваження Андрія Коболєва, звільнивши його з посади голови правління "Нафтогазу" з 28 квітня, обрав і призначив з 29 квітня главою НАК терміном на один рік екс-виконавчого директора компанії Юрія Вітренка, колишнього на той час в.о. міністра енергетики.

США, ЄС і МФО висловили глибоке занепокоєння рішенням українського уряду розпустити наглядову раду і замінити главу "Нафтогазу", засумнівавшись в прихильності України курсу реформ в корпоративному управлінні.