UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗСУ можуть вийти з домовленостей про припинення вогню – Резніков

Віце-прем'єр зазначив, що на домовленості ТКГ також поширюються норми міжнародного права.

Відповідно до нових домовленостей ТКГ про перемир'я в Донбасі Збройні сили України не позбавлені права вести вогонь, якщо мова йде про самозахист.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час онлайн-дискусії Minsk Peace Process: Gradual Success or Political Deadlock, передає «РБК-Україна»..

Він також наголосив, що норми міжнародного права, а саме стаття 51 Статуту ООН[1] стаття 40 Гаазької конвенції 1907 року, поширюється на домовленості ТКГ.

"Багато критики сьогодні стверджують, що було вже не одне оголошено перемир'я протягом шести років, і вони не виконувалися і не дотримувалися. Так, дійсно, це правда. І ми дивимося дуже уважно на те, як буде відбуватися дотримання домовленостей, які були досягнуті в ТКГ минулого тижня, і ми розуміємо, що це ще одна спроба, ще один шанс дати мінськими угодами спрацювати", - зазначив Резніков.

Нагадаємо, 22 липня сторони Тристоронньої контактної групи на переговорах щодо Донбасу домовилися про повне припинення вогню з 27 липня.

Також на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території Донбасу. Відповідні заходи узгоджені Україною та Росією і підтримані ОБСЄ.

Заходи передбачають заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, застосування будь-яких літальних апаратів, ведення снайперського вогню тощо.

Запровадженню чергового перемир’я передував цинічний обстріл бойовиками евакуаційної групи, яка намагалася забрати тіло розвідника Дмитра Красногрудя, який підірвався на вибуховому пристрої.  Під ворожим вогнем загинув бойовий медик Микола Ільїн, який намагався витягнути пораненого розвідника Ярослава Журавля. Сам Журавель помер за чотири дні – бойовики не дали забрати пораненого із «сірої зони» під Зайцевим.

Попри це, бойовики російсько-окупаційних військ в Донбасі порушили режим повного та всеосяжного припинення вогню, що розпочався опівночі 27 липня, вже через 20 хвилин після його впровадження — о 00:20.


[1] відповідно до статті 51 Статуту ООН будь-яка країна має право на самозахист і самооборону. Стаття 40 Гаазької конвенції передбачає, що в разі порушення перемир'я однією зі сторін інша сторона має право на вихід із перемир'я до відновлення бойових дій.