UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знання української мови стало обов'язковим для кандидатів на пост глав держадміністрацій

Знання підкріплюються сертифікатом.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким кандидати на посади керівників місцевих держадміністрацій зобов'язані надавати копію державного сертифікату про рівень володіння українською мовою.

Про цю вимогу йдеться в указі Зеленського від 13 серпня (№360/2021), яким вносяться зміни в указ президента від 4 серпня 2006 року (№675)

Згідно з указом порядок підготовки пропозицій і попереднього розгляду кандидатур для призначення на посади та звільнення з посад керівників місцевих держадміністрацій доповнено абзацом:

копія державного сертифікату про рівень володіння державною мовою, що підтверджує відповідний рівень володіння державною мовою, певний Національною комісією зі стандартів державної мови.

Читайте також: Система дала збій під час складання посадовцями іспиту з української мови

З 19 липня чиновники вперше в історії України складати іспит з державної мови.

Вже з наступного тижня будуть реалізовані зміни в іспитах на рівень володіння державною мовою для держслужбовців. Тепер його тривалість буде пів години, заявила член Національної комісії зі стандартів державної мови Ольга Шевчук-Клюжева.

Крім того, буде змінена сама структура іспиту. Нацкомісія змінила письмовий блок і оптимізувала набір завдань, їх форму і кількість, щоб більшу частину іспиту можна було перевірити за допомогою комп'ютера. Тепер іспит буде складатися з тестової та усних частин.

У Нацкомісії з стандартів державної мови очікують, що зміна структури іспиту прискорить оцінювання робіт. Також представник Нацкомісії повідомила, що структура іспиту на знання державної мови для осіб, які бажають отримати громадянство України, не зміниться.

За перші тижні дії нових вимог стало ясно, що кількість центрів і їх пропускна здатність явно не відповідають кількості бажаючих пройти тестування. Багатьом не вдається зареєструватися в рідному місті або найближчому обласному центрі, і люди змушені їхати в інший регіон.