Варіант прийнятого документа ускладнив можливість позбавлення Ігоря Коломойського контролю над "Укрнафтою", написав депутат фракції "Блок Петра Порошенко" Сергій Лещенко у своєму блог на "Українській правді".
За словами депутата, якщо у підписаному законі буде викладена норма з редакції проекту від лідера Радикальної партії Олега Ляшка, то Коломойський може наполягати на тому, що це ніяк не стосується "Укрнафти". Оскільки, згідно формальним нормам, власником 50% + 1 акція "Укрнафти" є не держава в особі Фонду держмайна, а НАК "Нафтогаз України" - юридична особа в формі акціонерного товариства.
"Щоб закон поширювався на "Укрнафту", доведеться передавати частину акцій "Нафтогазу" на Фонд держмайна, що теж непросто - оскільки це має пройти через Кабмін, а значить - Яценюка (якого автор називає "агентом" Коломойського - ред.)", - повідомив Лещенко.
Як пише Лещенко, 90% фракції "Народний фронт" не проголосували за закон про зміну кворуму на зборах акціонерів. "За нудною назвою стоїть реальний бізнес-інтерес Коломойського, який вимірюється сотнями мільйонів доларів", - стверджує він.
Напередодні Верховна Рада внесла зміни в закон про акціонерні товариства, знизивши мінімальний кворум на зборах акціонерів з 60% до 50%. Спочатку проект закону стосувався лише акціонерних товариств, в яких держава володіла більше 50% акцій. Однак у нього була прийнята поправка "з голосу", згідно з якою для цих компаній закон набирає чинності відразу після підписання президентом, а для всіх приватних - з 1 січня 2016 року.
Законопроекти про зниження кворуму на зборах акціонерів розглядалися в Раді майже десять років, проте так і не були прийняті.
У статті "Сага про газовому бізнесі" для ZN.UA Алли Єрьоменко говориться, що "Нафтогаз" щорічно втрачає $ 700 мільйонів через схем Коломойського. Якщо б 2 млрд кубометрів газу, які видобуваються "Укрнафтою", вважалися б державним ресурсом, а не "помноженими на нуль" Коломойським, "Нафтогаз" економив б щорічно 700 млн дол.