UA / RU
Підтримати ZN.ua

Політтехнолог Уколов написав для соратників Порошенка головні тези для ефірів 17 січня: ЗМІ публікує їх

Не всі вони відповідають дійсності. 

За останні кілька днів п'ятий президент України Петро Порошенко, якого підозрюють в держзраді, дав кілька інтерв'ю та багато разів виступив на публіці. Учора, коли відбувалося засідання з обрання для нього запобіжного заходу, який так і не обрали, про його справу говорили багато і ЗМІ, і соратники лідера "Євросолідарності". Як повідомляє видання "Бабель", основні тези для них на цей день прописав політтехнолог політсили Віктор Уколов. Вони стосуються президента України Володимира Зеленського, лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука, реформи судів та навіть господаря Кремля Владіміра Путіна. 

1. Чому Порошенко повернувся в Україну?

На це питання потрібно відповідати, що:

Щодо останньої тези є сумніви. Останні опитування і "Центру Разумкова", і фонду "Демініціативи" показують, що під час виборів, якби вони відбувалися зараз, Зеленський та Порошенко отримали б по 50% голосів виборців у другому турі. Йдеться про тих, хто визначився з вибором. 

2. Звинувачення в держзраді та фінансуванні тероризму

У тезах, щоправда, не сказано, що Порошенко та Медведчук домоглися припинення постачання вугілля з РФ не заради енергетичної незалежності України, а для налагодження поставок з ОРДЛО. Саме про це стверджують в ДБР. Це призвело до того, що контрольовані Росією терористи за вугілля від української влади отримали 200 мільйонів гривень.

3. Незручні питання та проблемні теми

Остання теза - брехня. Навпаки, Зеленський у серпні підписав два законопроєкти, які є основними для перезапуску судової реформи - про роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) та Вищої ради правосуддя (ВРП). Це, звичайно, не виправдовує корупцію в судах зараз. Проте Порошенко також не закінчив судову реформу. 

Виборча кампанія цього блоку відбулася лише у 2006 році. Яку роль відігравав у ній Зеленський - невідомо. Для чого Медведчук "виписав" команду Зеленського з Москви - невідомо. 

Тоді власником телеканалу був Валерій Хорошковський - згодом він обіймав високі посади в уряді Віктора Януковича та очолював СБУ. 

Читайте також: Постачання вугілля з ОРДЛО: Порошенко розповів, чому це не тероризм та назвав ознаки тероризму у роботі діючої влади

Нагадаємо, 20 грудня минулого року Держбюро розслідувань оголосило про підозру Петру Порошенку. Йому інкримінують "сприяння діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" у 2014-2015 роках. Тоді Порошенко "віддав перевагу" не постачанню вугілля з Африки, а постачанню з тимчасово окупованої території Донецької і Луганської областей. Координував постачання, імовірно, Віктор Медведчук, який також є фігурантом справи.

Прокуратура просить відправити Порошенка під арешт із альтернативою застави в 1 млрд грн. Також у клопотанні йдеться про накладення на експрезидента низки адміністративних зобов’язань.

Сам Порошенко відкриття справи проти нього називає суто політичним кроком чинного президента Володимира Зеленського, який таким чином хоче підняти собі рейтинг, що просів впродовж минулого року. При цьому депутат впевнений, що ніхто по поверненні його в Київ арештовувати не буде.