UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналісти назвали причину, чому Кулеба подав у відставку

Очікується, що Кулебу замінить колишній заступник голови ОП Андрія Єрмака.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба подав у відставку внаслідок наймасштабніших перестановок в уряді президента України Володимира Зеленського від початку повномашстабної війни.

Про це пише британське видання The Telegraph.

Читайте також: Новим очільником МЗС може стати ексзаступник Єрмака – ЗМІ

Зазначається, що впродовж останніх місяців його заклики до партнерів щодо надання України систем ППО та послаблення обмежень на використання західних ракет не були почуті. Главі МЗС було доручено переконати союзників України, зокрема, США та Велику Британію – дозволити нашій країні завдавати удари ракетами великої дальності вглиб РФ.  Дмитро Кулеба був одним із ключових гравців у дипломатичних переговорах із західними партнерами, зокрема щодо отримання систем протиповітряної оборони Patriot. Нещодавно він звинуватив низку союзників у тому, що вони не виконують свої обіцянки щодо надання засобів ППО.

За словами Зеленського, оновлення міністерського складу має надати "нові сили" державним інституціям. 

"Осінь буде надзвичайно важливою для України. І наші державні інституції мають бути налаштовані таким чином, щоб Україна досягла всіх результатів, які нам потрібні", — наголосив президент.

Водночас, журналісти звертають увагу на те, що кадрові зміни відбуваються в період активізації російських військових дій у східній частині Донецької області. Москва останнім часом збільшила кількість обстрілів, завдаючи ударів по всій Україні, зокрема, по Львову, де внаслідок атак загинуло щонайменше семеро людей.

Український політолог Володимир Фесенко вважає, що Зеленський прагне оновити міністерства, щоб уникнути застою. Він зазначив, що нові кадри можуть принести свіжі ідеї та більше мотивації, однак наголосив на тому, що більшість важливих рішень нині приймаються в Офісі президента.

Кадрові зміни викликають занепокоєння щодо можливої централізації влади, що, за словами експертів, може позначитися на ефективності ухвалення рішень.

Верховна Рада мала 4 вересня розглянути відставку Кулеби, але представники «Слуги народу» виступили проти і депутати розійшлися.

Читайте також: Комітет підтримав відставку Кулеби. Але сам міністр на засідання не прийшов

Нагадаємо, за інформацією The Economist, напруга у відносинах між Зеленським і Кулебою почала зростати від після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. В Офісі президента, пише видання, скаржилися на те, що Кулеба нібито уникав важкої рутинної роботи. Інсайдери припускають, що долю дипломата вирішили у квітні, коли Андрія Сибігу, який має замінити його, перевели з ОП на посаду заступника міністра.