UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жовква розповів, як вдалося переконати скептиків надати Україні статус кандидата на вступ в ЄС

Він пояснив, що у Європі проживають українці, які є підтвердженням того, що наш народ вже інтегрований в європейське суспільство. 

Дипломатичний радник глави держави Ігор Жовква розповів, що Данію та Швецію вдалося схилити до надання Україні статусу кандидата на вступ в ЄС через "роботу президента Володимира Зеленського і усіх тих представників, яких він визначив відповідальними за ці та інші країни". Свій результат мали й постійні візити членів уряду і ОП. Про це Жовква розповів під час інтерв'ю НВ

"Головне, що там побачили реальну ситуацію, яка існує. Зауваження тих країн, які ви назвали, стосувалися, наприклад, реформи у сфері антикорупційної політики і реформи у сфері судової системи. Вони отримали достатньо матеріалів, які розкрили, де є Україна на нинішньому етапі. Побачили, що Україна може виконати ті рекомендації, які прописані у висновках ЄК, - зауважив Жовква. - Я особисто бачив у Копенгагені, Мадриді, Лісабоні багато українських прапорів на кожному адміністративному будинку, на вікнах будівель, багато українців на вулицях. Представники цих країн бачили, що українці такі самі, як і вони. Вони працьовиті, мають відповідну освіту, досвід, знання, хочуть працювати, вивчають мову. Звісно, вони готові повернутися в Україну після закінчення війни, але на сьогодні вони вже інтегровані у європейські суспільства: в данське, шведське, іспанське, нідерландське - до кожної із 27 країн". 

Читайте також: ЄС досягнув згоди у питанні надання статусу кандидата Україні — МЗС Франції

Раніше в Єврокомісії офіційно заявили, що рекомендуватимуть лідерам Союзу ухвалити позитивне рішення щодо України. При цьому перед початком переговорів щодо вступу до ЄС Україна має виконати низку умов.

Рух історії не зупинити: Україна стає частиною Заходу. Рекомендація Єврокомісії надати Україні статусу країни-кандидата в ЄС різко збільшила ймовірність того, що Європейська Рада затвердить це рішення. Але які умови має виконати Україна та що далі? Що чекає на нашу країну на довгому шляху до Євросоюзу? Читайте також у статті Дмитра Шульги «Коли Україна може стати членом ЄС і як не проґавити шанс».