UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жодних скляних бар'єрів — Саакашвілі відмовився від спілкування з грузинським інспектором

При цьому він готовий співпрацювати зі слідством з приводу грубого з ним поводження.

Відправлений до грузинської в'язниці експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що не розмовлятиме через скляний бар'єр зі слідчим держінспектора країни Георгієм Мікеладзе, який приїхав опитати Саакашвілі у зв'язку із повідомленнями про грубе поводження з боку працівників пенітенціарної служби.

Мікеладзе уточнив пресі, що скляний бар'єр встановили, за твердженням адміністрації установи, у рамках антикоронавірусних заходів. Оскільки експрезидент хоче дати свідчення, але без будь-якого бар'єру, правоохоронці шукають варіанти, як провести опитування з використанням інших методів захисту від інфекції.

«Саакашвілі висловив готовність співпрацювати зі слідством. Він погодився, щоб було запрошено від пенітенціарної служби, міністерства юстиції та інших установ інформацію про нього персонального характеру», — сказав Мікеладзе.

За його словами, Саакашвілі не проти медичної експертизи, але тільки якщо братимуть участь запрошені ним експерти.

Мікеладзе також заявив, що чув на території установи вигуки на адресу Саакашвілі з боку інших ув'язнених. "Підтверджую, що я чув певні вигуки у напрямку третього президента Грузії», — сказав він.

Раніше у вівторок стало відомо, що служба державного інспектора Грузії приступила до розслідування фактів можливого нелюдського поводження з Саакашвілі, яке принижує гідність. У поширеній заяві служби йдеться, що в рамках розслідування буде опитано Саакашвілі, проведено медичну експертизу.

Розслідування розпочато на підставі повідомлень та інформації ЗМІ та соціальних мереж, що надійшли від апарату омбудсмена Грузії.

Інспекція запросила у пенітенціарної служби Грузії запис камер відеоспостереження за 8 листопада, де зафіксовано переміщення Саакашвілі з в'язниці до Руставі до тюремної лікарні в Тбілісі.

Напередодні представники омбудсмена Грузії та адвокати Саакашвілі повідомили журналістам, що Саакашвілі вивели з машини силою.

Експрезидент, який є у Грузії фігурантом кількох кримінальних справ, таємно прибув до республіки 29 вересня. 1 жовтня його було затримано у Тбілісі. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а звинувачення на його адресу сфальшованими.

Читайте також: У Грузії показали відео з Саакашвілі, що обідає, на 36-й день «голодування». Саакашвілі заявляє про обман.

Міхеїла Саакашвілі затримали 1 жовтня, перед місцевими виборами в Грузії експрезидент вперше за вісім років повернувся до країни. У Грузії він засуджений у кількох кримінальних справах, політику загрожує шість років ув'язнення. 2 жовтня затриманий оголосив голодування.

4 листопада один із адвокатів Саакашвілі заявляв, що той не може згадати імена друзів.

Як затримання в Грузії колишнього президента країни і нинішнього українського топчиновника позначиться на українсько-грузинських відносинах читайте у статті Володимира Кравченка"Чи Україна витягуватиме Саакашвілі з в'язниці?" у ZN.UA.

Учора Пенітенціарна служба Грузії повідомила, що колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі перевезли до тюремної лікарні Тбілісі з метою недопущення погіршення стану здоров'я.