UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жебрівський призначив місцеві вибори в частині Донбасу на 29 листопада

Він також підписав розпорядження про створення ще п'яти територіальних громад, в яких можна буде провести місцеві вибори.

Перші місцеві вибори депутатів Краматорської міськради і Краматорського міського голови об'єднаної територіальної громади призначені на 29 листопада 2015 року.

Про це йдеться в розпорядженні голови Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського "Про створення Краматорської міської об'єднаної територіальної громади", опублікованих на сайті Донецької ОВГА.

"Призначити перші місцеві вибори депутатів Краматорської міської ради та Краматорського міського голови об'єднаної територіальної громади на 29 листопада 2015 року", - йдеться в розпорядженні Жебрівського.

Він також підписав розпорядження про створення ще п'яти територіальних громад, в яких можна буде провести місцеві вибори. Це Краснолиманська, Октябрська, Очеретинская, Андріївська та Черкаська громади.

У розпорядженні йдеться, що у всіх об'єднаних територіальних громадах перші місцеві вибори депутатів, депутатів сільрад, а також міських, сільських і селищних голів призначено на 29 листопада цього року.

Напередодні ЗМІ повідомили, що Жебрівський запропонував не проводити вибори в Донбасі в 51 населеному пункті.

8 серпня Жебрівський заявив, що має намір офіційно просити ЦВК перенести вибори в Донбасі на 2017 рік.

Як відомо, глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський проти виборів в українській частині Донбасу до проведення адміністративної реформи, а також настання миру.

"Вважаю, що треба вводити військово-цивільні адміністрації. Я багато спілкуюся з людьми, які приїжджають сюди. Звичайно, промили мізки рашистською пропагандою повністю. Вата замість мізків. Але навіть серед цих людей 70 відсотків хочуть лише одного - миру. І щоб відчепилися все. Люди деморалізовані, дезорієнтовані і дезінтегровані. Про який вибір людей можна говорити?" – сказав він в кінці липня.

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Як писав у своїй статті для DT.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.