UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жебрівський має намір офіційно просити ЦВК перенести вибори в Донбасі на 2017 рік

Голова Донецької області готує звернення до ЦВК.

Голова Донецької області Павло Жебрівський заявив, що Донецька військово-цивільна адміністрація має намір звернутися до Центральної виборчої комісії (ЦВК) щодо перенесення виборів в області на 2017 рік.

"Насправді тільки нещодавно, цього тижня був підписаний закон (про місцеві вибори). І ми вже підготували звернення, і воно найближчим часом надійде до Центральної виборчої комісії. Оскільки не був підписаний закон, то, власне, в принципі, таке звернення було б нелогічним. Сьогодні закон підписаний, набув чинності, і таке звернення ми готуємо", - сказав Жебрівський в ефірі "5 каналу".

Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський виступив проти проведення місцевих виборів 25 жовтня. "Вважаю, що треба вводити військово-цивільні адміністрації. Я багато спілкуюся з людьми, які приїжджають сюди. Звичайно, промили мізки рашистською пропагандою повністю. Вата замість мізків. Але навіть серед цих людей 70% хочуть лише одного - миру. І щоб відчепилися все. Люди деморалізовані, дезорієнтовані і дезінтегровані. Про який вибір людей можна говорити?" – сказав він.

Згідно з прийнятим Верховною Радою законом, місцеві вибори 25 жовтня пройдуть по всій території України, крім окупованих Криму та частини Донбасу. Рішення про проведення виборів на звільнених територіях Донецької та Луганської областей повинен прийняти ЦВК.

Як писав у своїй статті для DT.UA аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новийзакон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні, виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.