UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський відмовився обговорювати зі своїми депутатами звільнення українських в'язнів Кремля - ЗМІ

Перед зустріччю з президентом членів фракції "Слуга народу" змусили здати телефони.

Президент Володимир Зеленський відмовився відповідати на питання депутатів фракції "Слуга народу" щодо підготовки та умов обміну утримуваними особами з Російською Федерацією, повідомляє "Українська правда". Закрита зустріч Зеленського з президентською фракцією відбулася ввечері в четвер, 5 вересня.

"Хтось питав про обмін – президент сказав, що не відповідатиме на ці питання", - йдеться в повідомленні, опублікованому Telegram-каналом УП.

За даними видання, перед зустріччю членів фракції змусили здати мобільні телефони, щоб вони не змогли записати її. Спершу Зеленський близько 20 хвилин виступав перед депутатами з мотиваційної промовою, закликаючи їх продовжувати активно голосувати за законопроекти. Потім слово взяв прем'єр-міністр Олексій Гончарук, який заявив, що уряду потрібна підтримка депутатської більшості. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка також був присутній на зустрічі, але говорив мало.

За даними УП, депутати ставили питання про якість законопроектів, що виносяться на розгляд парламенту. Мажоритарники цікавилися у глави уряду бюджетними субвенціями для округів.

Депутат Сергій Швець розповів журналістам, що на зустріч із депутатами також приходили керівник Офісу президента Андрій Богдан, спікер Дмитро Разумков і його перший заступник Руслан Стефанчук, а також міністр фінансів Оксана Маркарова.

Швець зазначив, що зустріч супроводжувалася "гарячими дискусіями" з "болючих питань", проте не став уточнювати, що саме обговорювалося. Згодом він додав, що депутати піднімали питання щодо законопроектів, організації роботи фракції, партійної дисципліни.

Нагадаємо, 5 вересня звільнили з-під варти Володимира Цемаха – колишнього бойовика і командира бригади ППО терористичного угруповання "ДНР", одного з ключових фігурантів справи MH17. Того ж дня президент РФ Володимир Путін повідомив про фіналізацію переговорів щодо обміну. 28 серпня з СІЗО випустили Кирила Вишинського - обвинуваченого у державній зраді керівника пропагандистського видання "РИА Новости Украина".

Прокуратура Нідерландів і ряд депутатів Європейського парламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських політв'язнів в Росії, так як в РФ або на окупованій території він буде недоступний для правосуддя. Проте в обміні ексбойовика вкрай зацікавлений Кремль, що намагається приховати свої військові злочини в Донбасі.

Прессекретарка Юрія Луценка Лариса Сарган повідомляла про підготовку до обміну у форматі "35 до 35". РосСМИ, в свою чергу, повідомляли про форматі "33 на 33".

20 серпня російська журналістка та правозахисниця Вікторія Івлєва повідомила, що адміністрація московського СІЗО "Лефортове" прийняла передачі для українських політв'язнів Романа Сущенка, Олексія Сизоновича, Євгена Панова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка.

Згодом у "Лефортово" підтвердили, що в московському СІЗО перебувають Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Володимир Балух і Роман Сущенко. Українських політв'язнів перевели з колоній і в'язниць у російській глибинці. Переведення українців може свідчити про майбутній обмін.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова ще 16 липня передала російському омбудсмену Тетяні Москальковій список зі 150 українських політв'язнів і військовополонених, яких незаконно тримають у РФ і анексованому Криму. Москалькова ж передала Денісовій аналогічний список заарештованих і засуджених в Україні громадян Росії.