Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність збереження транзиту російського газу через Україну як для Європи, так і для нашої країни і висловив надії, що нам вдасться досягти домовленості з Російською Федерацією про транзит газу в Європу без "викручування рук" Україні.
"Збереження транзиту російського газу через Україну, його акумуляція в українських сховищах - це гарантія енергетичної безпеки України та Європи. Це цивілізований метод забезпечення справедливого та безпечного європейського газового ринку", - сказав Зеленський на спільному з канцлером Німеччини Ангелою Меркель брифінгу у вівторок у Берліні.
Він висловив сподівання, що Україні та Росії вже найближчим часомвдасться домовитися про новий контракт про транзит газу.
"Ми зараз ведемо переговори, і я думаю, що найближчим часом наші групи сядуть, і я впевнений, що ми домовимося. І ніхто Україні не буде, вибачте, викручувати руки", - вважає президент України.
Також він повідомив про готовність Німеччини до переговорів з Україною з питання будівництва газопроводу "Північний потік – 2", незважаючи на протилежність позицій.
"Не секрет, що наші позиції щодо проекту "Північний потік-2" є діаметрально протилежними. У той же час ми вдячні за готовність до предметного діалогу з боку Німеччини з цього непростого питання", - додав глава держави.
Зазначимо, що керівництво "Газпрому" сьогодні заявило, що вважає неможливим укладення контракту на транзит газу з Україною на європейських умовах і не знає з ким в Україні вести переговори з цього питання.
Нагадаємо, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ та Євросоюзом через ГТС України. "Нафтогаз" і Єврокомісія наполягали на збереженні транзиту і підписанні нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.
У свою чергу, керівництво "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішньою прем'єр-міністеркою України Юлією Тимошенко.
Чергові консультації тристоронніх переговорів щодо транзиту газу з участю Росії, України та Європейської комісії можуть відбутися в другій половині вересня.