UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський хоче зустрітися з Путіним, Меркель і Макроном, незважаючи на пандемію

Президент висловив думку, що в умовах пандемії потрібно "припинити всі війни", а засоби і технології – направити на охорону здоров'я.

Президент Володимир Зеленський вважає, що пандемія COVID-19 повинна спонукати до припинення вогню в Донбасі, а зустріч у "нормандському форматі" слід провести у найближчі місяці.

Як розповів він в інтерв'ю канадському виданню "The Globe and Mail", яке опублікував Офіс президента, Зеленський висловив думку, що в умовах пандемії потрібно "припинити всі війни", а засоби і технології – направити на охорону здоров'я, медицину, вирішення кліматичних проблем.

"Ми зверталися на Мінського майданчика із закликом припинення вогню. Зараз набагато більше важливих викликів. Зараз проводяться з цього питання консультації. Ми говорили про це з Німеччиною і Францією – в ці країни у нас були перші після оголошення карантину міжнародні візити делегацій. Це говорить про те, що для нас це дуже важливо", - вважає президент.

"Ми повинні зробити все, щоб в найближчі місяці у нас була зустріч в нормандської форматі, не чекаючи закінчення пандемії. Принаймні, ми все для цього робимо. Що стосується допомоги, ми відправляємо гуманітарні конвої на ту сторону (ОРДЛО – ред.), гуманітарні вантажі від Червоного Хреста також. На жаль, та сторона не прислухається і не відкриває доступ для більшості автомобілів представників ОБСЄ. Проте ми досі віримо у досягнення миру дипломатичним шляхом", - додав Зеленський.

Раніше заступник глави делегації України в Тристоронньої контактної групи, віцепрем'єр Олексій Резніков заявив про те, що Зеленський готовий до нової зустрічі у Нормандському форматі, а українська сторона вжила заходів для виконання домовленостей саміту в Парижі в грудні 2019 року, чого не зробила Росія.

Читайте також: Не схожий ні на що в історії економічний шок: Роботу в США можуть втратити 47 мільйонів осіб

Попередня зустріч в нормандському форматі відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваним особам, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їх вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" ZN.UA.