UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський задоволений зривом операції із затримання «вагнерівців»

Президент стверджує, що українські спецслужби не причетні до підготовки масового затримання російських найманців після посадки літака.

Президент Володимир Зеленський висловив задоволення у зв'язку з тим, що операцію із затримання найманців ПВК «Вагнера» в Україні було зірвано. Глава держави підтвердив, що вона дійсно готувалася, заявивши при цьому, що українські спецслужби до неї нібито не причетні.

«Це точно не була наша операція. Я точно розумію, що ідея такої операції - це була ідея інших країн», - заявив Зеленський в інтерв'ю, що транслювалося на телеканалі «1+1» увечері в четвер, 24 червня.

Зі слів президента можна зробити висновок, що влада таки причетна до зриву операції.

«Слава Богу, що ми проявили суб'єктність у цьому важливому питанні», - зазначив він.

За словами Зеленського, Україна могла б зіткнутися з негативною реакцією міжнародного співтовариства в разі примусового посадки турецького літака з російськими найманцями на борту.

«Ми з вами бачили, що було в Білорусі, як посадили літак, чим це закінчилося, чим закінчуються такі спецоперації тієї чи іншої країни», - пояснив він.

Зеленський також розповів, як просив самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка видати «вагнерівців» Україні, а той пообіцяв, але не зробив цього.

«Я подзвонив Олександру Григоровичу. Я попросив його... Я його попередив, що готовий передати йому всю інформацію про цих людей... Ми розуміли, хто це такі. Він сказав мені по телефону: «Я розумію, дорогий Володимире Олександровичу, я не підведу, все буде нормально, я розберуся». Я був впевнений, що він передасть нам цих вбивць. Але потім сталося те, що сталося. Це була остання наша з ним розмова», - повідомив Зеленський.


Читайте також: В ОПУ вимушену посадку літака Ryanair в Білорусі порівняли зі "спецоперацією щодо "вагнерівців"

Провал операції із затримання «вагнерівців» - історія не лише про імовірного «крота», - адже жодна держава не застрахована від появи шпигуна у вищих ешелонах влади, а й про відсутність у Зеленського готовності адекватно реагувати на його наявність. Чому Зеленський так боїться розслідування Bellingcat, Володимир Кравченко розповідає в статті «Дуже страшне кіно».

Українська розвідка за підтримки американських колег ідентифікували і розшукали російських бойовиків, які воювали в Донбасі . Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26.

Далі бойовиків від імені неіснуючої ПВК «МАР» запросили на роботу до Венесуели. Група з 33 осіб мала літаком вирушити з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували під слушним приводом посадити літак в Україні і затримати найманців. Але через злив операції бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії. Докладніше читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» у ZN.UA.