Президент Володимир Зеленський по закінченню відведеного на врегулювання ситуації в Донбасі терміну в один рік вирішив відмовитися від "плану Б" і буде продовжувати переговори з президентом Росії Володимиром Путіним.
Про це радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк заявив в коментарі "Українським новинам".
За словами Подоляка, за цей рік Зеленському нібито вдалося «зробити кілька принципово важливих речей, які не вдавалися попередньому президенту протягом всього терміну його роботи».
"Тому якщо вже ситуація істотно змінилася, то це дозволяє українській команді і інакше діяти, ніж передбачалося рік тому. Зараз вже некоректно говорити про плани А, Б і так далі. Ми комбінуємо елементи різних стратегій і продовжуємо переговори у всіх форматах, які можуть принести і вже приносять для України абсолютно конкретні позитивні результати ", - сказав Подоляк.
На його думку, зміна ситуації демонструє, що в переговорах за участю Путіна "можна досягти набагато більшого, ніж в інших форматах або без переговорів".
"Чи треба окремо пояснювати, чому в специфічних політичних системах ключові рішення приймає одна людина і чому ця людина повинна брати участь в переговорах, якщо ми зі свого боку хочемо позитивного просування до миру? Тому Україна і наполягає на нову зустріч лідерів" Нормандське четвірки ", - резюмував він.
Відзначимо, що Зеленський через рік після паризького саміту нормандської четвірки констатував, що прогресу в реалізації домовленостей немає через неконструктивну позицію Кремля.
9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.
Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії була запланована на квітень 2020 року, однак вона так і не відбулася.
11 вересня в Берліні зустрілися політичні радники лідерів нормандської четвірки.
За словами керівника ОП Андрія Єрмака, головним досягненням зустрічі стало узгодження продовження дотримання перемир'я в Донбасі.
Редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Сіліна констатує, що за рік після паризького саміту нормандської четвірки серйозних зрушень у вирішенні проблеми Донбасу не сталося. Про те, що робить в цьому напрямку українська влада, і чи є у президента Зеленського план «Б», читайте в її матеріалі «Подорож з Парижа до Берліна з зупинкою в Мінську завдовжки в рік» у ZN.UA.