Під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з його французьким колегою Еммануелем Макроном та обраним президентом США Дональдом Трампом обговорювалося замороження російсько-української війни. Про це заявив сам Зеленський, але запевнив, що примусити РФ завершити цю війну можна лише, коли Україна буде сильною.
«Коли ми говоримо про заморозку конфлікту, то, якщо між нами, ми про це говорили. Я сказав, ми більш ніж хтось у світі хоче закінчення війни. І, безумовно, дипломатичне закінчення війни принесе більше збереження життів. І ми хочемо цього. Але я наголосив і президенту Макрону, і президенту Трампу: передусім ви побачите – Путін не хоче закінчення цієї війни. Тому його треба примусити», – заявив Зеленський.
А примусити Путіна, за словами українського президента, можна лише тоді, коли Україна буде сильною. А сильна Україна перед будь-якою дипломатією – це сильна держава на полі бою.
«Це сильна армія, це пакети зброї тощо, це далекобійні системи, безумовно, і «атакамси», і «тауруси», і «сторм шедоу», і «скальпи». Все це нам дуже-дуже сильно потрібне. І так, виключно для ударів по військових цілях, ми це підкреслюємо», – додав Зеленський.
Також за словами президента, він наголосив на важливості гарантій безпеки для України.
«Зараз ми не можемо бути в НАТО, але запрошення в НАТО може бути. І ось такі гарантії безпеки нам уже потрібні. І про це ми говорили. І саме так я формулюю нашу думку. Що стосується запрошення в НАТО, то про це складно сьогодні говорити з президентом Трампом, бо він іще не в Білому домі, у нього немає всіх цих юридичних прав», – додав Зеленський.
Нагадаємо, Трамп зустрівся із Зеленським та президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі 7 грудня. Після зустрічі обраний президент США заявив, що Росії та Україні необхідно негайно припинити вогонь та почати переговори. За його словами, він «добре знає» російського диктатора Владіміра Путіна і «настав його час діяти». У відповідь Зеленський опублікував заяву, в якій йдеться, що насамперед має йти мова про дієві гарантії миру, оскільки війну неможливо закінчити папірцем і кількома підписами. Своєю чергою у Кремлі також уже відреагували на заяви Трампа та зазначили, що «Росія відкрита для переговорів щодо завершення війни в Україні», але лише на умовах червневого ультиматуму Путіна.
При цьому Зеленський планує підняти питання про запрошення України в НАТО під час телефонної розмови з президентом США Джо Байденом. За його словами, зараз багато залежить від позиції чинного лідера США.
Київ тривалий час стверджує, що членство в НАТО — єдина реальна гарантія безпеки України, яка має стримувальний для Росії ефект. Що може бути альтернативою та чи дійсно все так, як кажуть на Банковій читайте у статті «Не моргнути першими. Чи доб'ється Україна запрошення до НАТО» Володимира Кравченка.