UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський поговорив з президенткою Єврокомісії

В Офісі президента розповіли, про що розмовляли Зеленський та Фон дер Ляєн.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, повідомили в Офісі держави. Серед іншого, сторони обговорили ситуацію в Донбасі, коронавріус та виконання Україною угоди про євроасоціацію.

«Сторони обговорили зусилля України та ЄС у боротьбі з коронавірусом та його соціальні й економічні наслідки, реформи, що тривають в Україні, та співпрацю з метою подолання постійних дестабілізаційних дій Росії. В усіх цих сферах ЄС продовжує надавати Україні потужну підтримку», - йдеться у повідомленні.

Вказано, що Зеленський та Фон дер Ляєн погодилися, що потрібно активізувати зусилля з надання Україні вакцини проти коронавірусу. Також вони обговорили перспективи створення в Євросоюзі механізму розподілу вакцини проти коронавірусу.

«Лідери також домовилися продовжувати співпрацю з метою забезпечення взаємного визнання цифрових сертифікатів для відновлення непріоритетних подорожей громадян України та ЄС», - зазначили в ОПУ.

Крім того, Володимир Зеленський та Урсула Фон дер Ляєн обговорили ситуацію в Донбасі. Вони підтвердили прихильність повному виконанню Мінських домовленостей та нормандському формату.  Президентка Єврокомісії підтвердила підтримку з боку ЄС незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України. Також у розмові йшлося про те, що ЄС не визнає анексії Криму Росією.

«Лідери обговорили початок роботи Кримської платформи та домовилися про співпрацю в цьому форматі. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала особисту ініціативу Володимира Зеленського щодо започаткування цього важливого міжнародного формату з метою деокупації Кримського півострова та захисту прав людей, які там проживають», - додали в ОПУ.

Сторони відзначили спільні зобов'язання щодо зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та Євросоюзу. Вказано, що під час розмови президенти привітали зусилля України щодо реалізації європейських прагнень.

«Протягом останніх місяців Україна досягла суттєвого прогресу на шляху реформ попри дестабілізаційні дії Росії та серйозні економічні й соціальні наслідки пандемії COVID-19. Президенти погодилися, що такі реформи сприяють зміцненню стійкості нашої держави до цих викликів», - повідомили в Офісі президента.

Зеленський та Фон дер Ляєн також відзначили прогрес в імплементації угоди про євроінтеграцію України. Вони висловили сподівання щодо початку консультацій з питань перегляду торговельної лібералізації в межах поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі та перегляду досягнення цілей угоди про асоціацію.

Згідно з повідомленням ОПУ, сторони також привітали прогрес у виконанні умов другого траншу макрофінансування. Вони відзначили подальші кроки, що необхідно здійснити, зокрема у сфері судової реформи та боротьби з корупцією.

«Співрозмовники підтвердили готовність якомога швидше завершити технічні процедури з метою підписання Угоди про Спільний авіаційний простір. Вони високо оцінили співпрацю щодо підготовки Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA), привітали рекомендації попередньої оціночної місії та погодилися розпочати здійснення оцінки на місці, щойно дозволить епідемічна ситуація», - додали в ОПУ.

Вказано, що сторони обговорили зацікавленість України у залученні до реалізації Європейського зеленого курсу та допомогу ЄС. Зеленський та Урсула Фон дер Ляєн домовились активізувати співпрацю з метою підтримки економічного відновлення та інвестицій.

Читайте також: Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробила перше щеплення від COVID-19

Раніше повідомлялося, що під час першої зустрічі в рамках спеціального діалогу щодо Європейської зеленої угоди та «зеленого переходу» України, сторони обговорили конкретні кроки для посилення співпраці між Україною та Європейським Союзом.

Зокрема сторони обговорили довгострокову стратегію для досягнення Україною кліматичної нейтральності, модель кліматичного управління, оновлення Національно визначеного внеску, фінансування «зеленого переходу», механізм коригування вуглецю на кордоні, Фонд енергоефективності, водневі технології, «справедливий перехід» вугільних регіонів, Європейські промислові альянси та Державну стратегію управління лісами України.