Закон про розвиток в Україні інституту старост територіальних громад, ухвалений Верховною Радою в першому читанні у березні, отримав підпис Володимира Зеленського, повідомляє Офіс президента.
Що передбачає закон:
- перед винесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує та звільняє, обов’язково проводиться громадське обговорення з мешканцями;
- входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не є обов’язковим, однак він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органів ради;
- за рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адмінпослуг.
- врегулювання створення старостинських округів з метою запровадження інституту старост, зокрема для міст, які не є адміністративними центрами громад;
- врегулювання затвердження радою громади положень про старосту;
- врегулювання суміщення посади старости.
Інститут старост з’явився в Україні в 2015 році разом з ухваленням закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад".
Перші вибори старости в Україні відбулись 17 січня 2016 року в селищі Ірдинь Білозерської територіальної громади Черкаської області.
Якими мають бути повноваження старост, і чи зможуть вони впливати на рішення ради громади, відстоювати інтереси жителів старостинського округу? Що про це думають у самих громадах? Читайте в матеріалі Олександри Дем’яненко "Який староста потрібен громаді?".